ندیمی عنوان کرد:‌ بازارهای دیگر امنیت و ثبات ندارند

دیار میرزا : ایرج ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم لاهیجان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد رشد اخیر شاخص بورس کشور و اعلام افزایش بازدهی سهام دربازار بورس گفت:‌ در اقتصاد ایران شرایطی حاکم شده که بوی ثبات از آن بلند می‌شود.  ندیمی با بیان اینکه ناامنی […]

دیار میرزا : ایرج ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم لاهیجان در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) در مورد رشد اخیر شاخص بورس کشور و اعلام افزایش بازدهی سهام دربازار بورس گفت:‌ در اقتصاد ایران شرایطی حاکم شده که بوی ثبات از آن بلند می‌شود.

 ندیمی با بیان اینکه ناامنی انواع سرمایه‌گذاری‌ها موجب شده است مردم به بازار بورس مراجعه کنند گفت:‌ رشد اخیر در بازار بورس و افزایش بازدهی آن به دلیل نبود شرایط مناسب در دیگر بازارهاست.

 این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: ‌در حال حاضر بازار مسکن دچار یک رکود است؛ در بازار ارز نیز با نوسان مواجه هستیم؛ سرمایه گذاری در بازار طلا خلاف جریان سرمایه گذاری روی طلا در جهان است؛ چرا که قیمت طلا در جهان سیر نزولی گرفته است؛ بازار خودرو هم به دلیل اینکه خودرو تبدیل به یک کالای مصرفی شده است قابلیت جذب سرمایه را ندارد.

 ندیمی با اشاره به اینکه مشکل بازگشای ال ‌سی برای صادرات و واردات کالا هم هنوز برطرف نشده است گفت: در چنین شرایطی تنها بازار سرمایه باقی مانده بازار بورس است که در میان بازارهای دیگر از ثبات بیشتری برخوردار است.

 نماینده مردم لاهیجان اظهار کرد:‌ در حال حاضر اگر دولت اقدام به انتشار اوراق مشارکت با سود ۲۵ درصد بکند بازار سهام را تحت تاثیر قرار می‌دهد چرا که اوراق مشارکت دو مولفه امنیت و سود را که برگشت اصل سرمایه و بازده اقتصادی است در کنار هم دارند.

Share