مصطفی شریعتی معاون هنری جدید ارشاد گیلان شد

با ابلاغی از سوی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، مصطفی شریعتی به عنوان معاون هنری جدید این اداره کل منصوب شد.

به گزارش دیارمیرزا به نقل از گیلان آنلاین، حمید نیکرو، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، صبح شنبه ۹ دی ۹۱ در جمع کارکنان حوزه معاونت هنری اظهار داشت: آقای شریعتی یک شخصیت فرهیخته و اندیشمند، با سوابق و تجارب بسیار ارجمند در طول سالهای گذشته، نیرویی متعهد، انقلابی، جهادگر و رزمنده است که با عنوان معاون هنری اداره کل در خدمت هنرمندان استان خواهند بود.

وی با اشاره به اهمیت حوزه هنر در نظر خود افزود: انقلاب اسلامی، انسانیت، اسلام و باورهای دینی به هنر نیاز دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به سبک­های غربی هنری گفت: آن چیزی که به عنوان هنر برای هنر معرفی شد همان دکترین استکبار جهانی است برای اینکه ما را مشغول کنند.

نیکرو با اشاره به نگاه دینی و انقلابی خود به مقوله هنر افزود: هنر می تواند تحول آفرین و اغنا کننده شبهات باشد و می­تواند تحول آرامش بخشی ایجاد کند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید در حوزه های هنری­مان محور و ریتم­هایی ایجاد کنیم که آرامش­بخش جامعه، امید آفرین و شفابخش قلب و روح باشد.

این مسوول با اشاره به تولید آثار هنری فراوان در جامعه گفت: باید ذوق و سلیقه هنرمندان را جهت­دهی کنیم تا در حوزه هایی که ما از آن حمایت می کنیم تولیدات بیشتری صورت گیرد.

مصطفی شریعتی، معاون هنری جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز در این جلسه گفت: هنر جوشش درون است که تظاهر بیرونی آن هم فهم مشترک ایجاد می کند و هم فهم افتراغی و اگر هنر در جان آدم نفوذ پیدا کند تبدیل به نور می­شود.

وی ادامه داد: مسوولیت­های ما امتحان الهی است و ایام مسوولیت فرصتی است که در آن شهدا ناظر ما هستند.

شریعتی افزود: امیدوارم از آبروی خود بگذاریم تا آبرویی برای نظام و اسلام کسب کنیم.

وی خطاب به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان گفت: انتظار بنده و همکاران معاونت هنری این است که در حوزه های اعتبار، امکانات و اعتماد به نظرات کارشناسی مورد حمایت و پشتبیانی شما قرار گیریم.

مصطفی شریعتی رودسری متولد سال ۱۳۳۷ و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی برنامه­ریزی امور تربیتی است که از مرداد ماه ۱۳۹۰ به عنوان قایم مقام مدیرکل وقت ارشاد گیلان منصوب و از مرداد ۹۱ نیز به عنوان مشاور امر فرهنگی و مطبوعاتی مدیرکل فعالیت داشته است.

وی با حفظ سمت مشاور مدیرکل در امور فرهنگی و مطبوعاتی به عنوان معاون هنری فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان معرفی شده است.

شایان ذکر است، روز چهارشنبه ششم دی ماه ۹۱ در جلسه شورای اداری این اداره کل، از زحمات سید وحید فخرموسوی که پیش از این مسوولیت معاونت هنری این اداره کل را برعهده داشت و چندی پیش از سمت خود استعفا داده بود، تقدیر به عمل آمد.

Share