مراسم ترحیم عالم ربانی و معلم اخلاق حضرت آیت‌الله تهرانی برگزار شد

مراسم ترحیم و بزرگداشت عالم ربانی و معلم اخلاق، مرحوم آیت‌الله العظمی حاج‌آقا‌مجتبی تهرانی از سوی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در حسینیه امام خمینی(ره) و با حضور ایشان برگزار شد.

به گزارش دیارمیرزا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، مراسم ترحیم و بزرگداشت عالم ربانی و معلم اخلاق، آیت‌الله العظمی حاج‌آقا مجتبی تهرانی از سوی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی صبح امروز در حسینیه امام خمینی(ره) و با حضور ایشان برگزار شد.

30521_368در این مراسم که اعضای خانواده و بستگان و مسئولان دفتر حضرت آیت‌الله العظمی تهرانی، رؤسای قوای سه گانه، علما و روحانیون، مسئولان کشوری و لشکری و اقشار مختلف مردم حضور داشتند، قاریان و مداحان آیاتی از کلام الله مجید را تلاوت و در رثای حضرت سید الشهدا علیه السلام و سوگ رحلت این عالم ربانی به مرثیه سرایی پرداختند.

در ادامه این مراسم حجت‌الاسلام والمسلمین صدیقی در سخنانی با اشاره به زندگی و ابعاد شخصیتی آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی گفت: سیره و منش این عالم ربانی دعوت به سوی خداوند و مکتب اهل بیت علیهم‌السلام بود و ذره ای جاه طلبی و خودبینی که عامل تمامی فتنه‌های اجتماعی است، در او وجود نداشت.

وی با اشاره به سوابق شاگردی آیت الله تهرانی در محضر امام خمینی(ره) و همچنین همراهی ایشان با نهضت، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، افزود: مرحوم آیت‌الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی از علمای ربانی و معلمان اخلاقی بود که آغوش مجالس او به روی تمام مشتاقان معارف اسلامی باز بود و با تربیت شاگردان مهذب و در خط انقلاب و ولایت رسالت دینی خود را ایفا کرد.

Share