سرکنسول جدید ترکیه در شمال کشور با استاندارگیلان دیدار کرد .

گوون بگچ که در تبریز مستقر است در رشت حاضر شد و در دیداربا مهندس کیهان هاشم نیا برای توسعه ی روابط دو جانبه ابراز آمادگی کرد . استاندار گیلان نیز با استقبال از گسترش روابط گیلان با استانهای ترکیه گفت : بازرگانان گیلان روابط قوی و گسترده ای با طرفهای ترکیه ای دارند و […]

گوون بگچ که در تبریز مستقر است در رشت حاضر شد و در دیداربا مهندس کیهان هاشم نیا برای توسعه ی روابط دو جانبه ابراز آمادگی کرد .
استاندار گیلان نیز با استقبال از گسترش روابط گیلان با استانهای ترکیه گفت : بازرگانان گیلان روابط قوی و گسترده ای با طرفهای ترکیه ای دارند و ما از گسترش این روابط بصورت منسجم و برنامه ریزی شده استقبال می کنیم .
نماینده عالی دولت در گیلان  با تاکید بر ارتباط گیری هرچه بیشتر اتاقهای بازرگانی گیلان و ترکیه گفت : گیلان از گذشته روابط سنتی با روسیه و کشورهای آسیای میانه داشته و در راهبرد جدیدش در مناسبات خارجی  به دنبال گسترش روابط با ترکیه ،عراق و کشورهای شرق خزر است.
مهندس کیهان هاشم نیا با اشاره به تقویت زیر ساختهای ارتباط هوایی – ریلی و دریایی گیلان گفت : دارابودن بزرگترین بندرحاشیه خزر ،  منطقه ی آزاد انزلی – ساخت راه آهن رشت – آستارا که کریدور شمال و جنوب را تکمیل می کند و همچنین بهره برداری از بندر آستارا موقعیت  بسیار مناسبی برای گسترش روابط  اقتصادی و ترانزیت کالا از گیلان به ترکیه را فراهم کرده است.
گوون بگچ سرکنسول جدید ترکیه در شمال کشور نیز با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان دولتی نیرومند در منطقه شناخته می شود گفت : توسعه ی روابط دوجانبه  از طریق رایزنان اقتصادی از اهداف اصلی کنسولگری ترکیه با استانهای شمالی است .

Share