برگزاری مراسم روز ۸ دی،جمعه در میدان شهدای ذهاب رشت

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نشست ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت ۹ دی شهرستان رشت، سوم  دی ماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد. رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست از برگزاری مراسم روز۸ دی در میدان شهدای ذهاب رشت خبر داد. وی با اشاره به اینکه هر […]

به گزارش روابط عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نشست ستاد برگزاری مراسم بزرگداشت ۹ دی شهرستان رشت، سوم  دی ماه در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان رشت برگزار شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان در این نشست از برگزاری مراسم روز۸ دی در میدان شهدای ذهاب رشت خبر داد.

وی با اشاره به اینکه هر قدر از عمر انقلاب می‌گذرد، استوارتر می‌شود،‌ افزود: تشخیص مردم در روز ۹ دی برگ زرین دیگری را در دفتر تاریخ انقلاب ‌اسلامی ثبت کرد که در این روز کسانی که نامحرم بودند کنار زده شدند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه مردم در روز ۹ دی به ولی زمان خود لبیک گفتند و دشمنان نظام را کنار زدند، اضافه کرد: روز۸ دی تنها ویژه گیلان نبود بلکه در ۱۱ استان دیگر این تجمعات برگزار شد که به دلیل دیدار مردم گیلان با مقام معظم رهبری در ۸ دی ماه سال ۸۹ مدال بصیرت را مردم استان از ایشان دریافت کردند.

وی ادامه داد: نقشه‌های فتنه‌گران در سال ۸۸ با بصیرت مردم برملا شد و این از الطاف خداوند بود تا کسانی که قصد خیانت داشتند ماهیت درونی خود را نشان دهند.

اشجری با اشاره به برگزاری مراسم روز۸ دی سال‌جاری در روز جمعه،‌ تصریح کرد: به دلیل جایگاه بالای نماز جمعه این مراسم از ساعت ۹٫۵ تا ۱۱ صبح برگزار می‌شود و مردم با اتوبوس به طرف مصلی برای برگزاری نماز جمعه می‌روند.

وی انقلاب را مانند درختی تنومند و استوار که همه در برابر عظمت آن سر تعظیم فرو می‌آورند توصیف کرد و افزود: مردم به اصل ولایت و نظام اسلامی خود عشق می‌ورزند و هر زمان که احساس کنند طبق وظیفه دینی و انسانی خود در صحنه باشند در میدان حاضر می‌شوند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با تاکید بر اینکه مراکز دانشگاهی و آموزشی باید حضور در روز ۸ دی را جدی بگیرند،‌ خاطرنشان کرد: این مراسم با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در زمان فتنه عده‌ای تنها نام ولایت را به همراه داشتند اما از فتنه‌گران بیزاری نمی‌جستند،‌ متذکر شد: عده‌ای تولی داشته اما تبری نداشتند اما تعدادی نیز بودند که هر دو را با هم به همراه داشتند.

اشجری، بسترسازی حضور مردم در تهران در روز ۹ دی را استان‌هایی دانست که روزهای قبل از آن در صحنه حضور داشتند.

وی با تاکید بر ضرورت شناخت عاشورا و ولی زمان خود در آستانه فرارسیدن اربعین حسینی (ع) اذعان کرد: اگر نسبت به این شناخت‌ها بصیرت پیدا کنیم موجب رستگاری مردم می‌شود.

این مسئول اتخاذ تمهیداتی برای حضور مردم از بخش‌های شهرستان رشت در روز ۸ دی را موجب برگزاری باشکوه‌تر مراسم تجمع ۸ دی جاری دانست.

 6.2111223254245244.JPG

Share