برای خدمت به مردم باید از حاشیه‌ها پرهیز نمود

استاندار گیلان با بیان اینکه برای خدمت به مردم باید از حاشیه ها پرهیز کرد گفت: باید به حاشیه سازها بی توجه بود چرا که حاشیه سازی ها بی نهایت است اما راه اصلی خدمت به مردم و نظام یک راه می باشد

کیهان هاشم نیا در نشست مجمع نمایندگان استان گیلان که دیروز در محل استانداری برگزار شد حضور و مشارکت نمایندگان در تصمیم سازی ها را موجب تقویت استان عنوان کرد و خاطرنشان کرد: باید با همدلی، وحدت در جهت توسعه و آبادانی استان گام برداریم.

استاندار گیلان همچنین با بیان اینکه برای خدمت به مردم باید از حاشیه ها پرهیز کرد، ابراز نمود: باید به حاشیه سازها بی توجه بود چرا که حاشیه سازی ها بی نهایت است اما راه اصلی خدمت به مردم و نظام یک راه می باشد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به دیدار اخیر خود با ریاست جمهور اظهار کرد: مباحث مربوط به تسریع در ساخت سایت پشتیبانی نفت و گاز سردار جنگل ، تکمیل آزاد راه رشت – قزوین، تکمیل سدهای در دست احداث استان، راه آهن قزوین – رشت و رشت – آستارا، تکمیل تصفیه خانه فاضلاب طرح مسکن مهر، پرداخت بدهی صیادان پره و بررسی مشکلات صید و صیادی، مباحث مربوط به نوغانداری و منابع جانبی ، موضوعات در خصوص ارتقاء امنیت مرزها و تجهیزات دریایی ، سیستم های درمانی و بهداشتی ، مباحث مربوط به چای و چایکاران طرح سیستم هشدار حریق برای جنگل ها از جمله مهمترین درخواست هایی بود که به رئیس جمهور ارائه شد و ایشان دستورات لازم را در جهت پیگیری و رفع مشکلات صادر نمود.

هاشم نیا از دستور ریاست جمهور در این دیدار جهت تشکیل کار گروهی به ریاست معاون اول وبا حضور وزرای نیرو ، راه وشهرسازی ، نفت و جهاد کشاورزی جهت رسیدگی به مشکلات استان خبرداد .
استاندار گیلان از اختصاص ۱۰۰ میلیون یورو جهت خرید ریل برای راه آهن رشت – قزوین خبرداد و افزود : ۱۶۰ میلیارد تومان بلوکه اعتبارات از بابت فروش اوراق مشارکت برای این راه آهن در نظر گرفته شده است.

ناصر عاشوری رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این نشست بابیان اینکه نشست مجمع با استاندار بطور منظم هر ۱۵ روز برگزار می شود، تصریح کرد: مجمع به دنبال این است که در بخش نظارتی خود مسائل استان را بصورت ملی ببیند و در این زمینه تنها به منافع استان توجه نماید.
نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در همین راستا در زمینه ی سایت پشتیبانی نفت و گاز سردار جنکل رودسر هم نشست دیگری  با حضور استاندار گیلان و نمایندگان با وزیر نفت برگزار می گردد.
وی همچنین بیان نمود: جذب اعتبارات برای اجرای طرح های زیربنایی توجه به مسائل کشاورزی بحث مطالبات چایکاران ادامه ی ساخت راه آهن و ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزاد راه نیز در راستای نگاه کلان نمایندگان از مباحثی است که برای رسیدن به منافع گیلان نیاز به پیگیری های مستمر دارد.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در پایان ادامه داد: از این به بعد نشست های مجمع نمایندگان با استاندار، در شهرستان ها و بصورت میدانی برگزار می شود.

در این جلسه هریک از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی نیز هریک از مسائل و مشکلات استان گیلان و حوزه نمایندگی خود را بیان نمودند.

 

Share