ایستادگی در برابر فشارهای دشمن را از امام حسین (ع) آموخته‌ایم

احمدی‌نژاد گفت: امروز آزادگان با حفظ روحیه ایثارگری پس از تحمل چندین سال اسارت در بخش های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور حضور دارند و بدنبال پیشرفت و آبادانی کشور خود هستند.

به گزارش دیارمیرزا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد در دیدار جمعی از آزادگان دفاع مقدس با بیان اینکه عاشورا و کربلا همواره در زندگی و هستی جاری است، گفت: آزادگی آزادگان مولفه مهم و اثر گذاری است چرا که ایمان، معنویت و ایستادگی آنان، در راستای پیام عاشورا و در خط امام عصر (عج) بود.

رییس‌جمهور تصریح کرد: مطمئناً امروز هر کسی در این خط قرار داشته باشد زنده و پویا بوده و با آرمان ها و فطرت انقلاب سنخیت دارد به گونه ای که با گذشت ۲۲ سال از آزادگی آزادگان عزیز، همچنان خاطرات آنان شیرین و ماندگار است.

احمدی‌نژاد گفت: بی تردید اگر انسان در تمام لحظات عمر خود در خط امام و در مسیر حقیقت و پیام عاشورا ایستادگی و حرکت کند، پیروز و جاودان خواهد بود.

رییس‌جمهور با تاکید بر حفظ روحیه ایثارگری و جاری کردن آن در تمام شئونات زندگی، یادآور شد: امکانات و رفاه مالی زمانی ارزشمند است که در مسیر تعالی انسان و در راه خدا، خط امام عصر (عج) و آرمان ها و عقیده باشد، در غیر این صورت ارزشی نخواهد داشت.

وی با بیان اینکه آزادگان باید قدر و ارزش مدال آزادگی خود را بدانند، آن را نشانه ای برای قرار داشتن در خط امام حسین (ع) توصیف و تاکید کرد: نام آزادگان ایران عزیز به واسطه ایمان و ایستادگی آنها در زمره عاشوراییان ثبت شده است.

رییس‌جمهور همچنین با بیان اینکه در دوره ای وظیفه ملت، پیگیری آرمان های جنگ و جبهه و اسارت بود ، خاطر نشان کرد: امروز دورانی است که ایران باید بیش از پیش آباد و عزیز باشد چرا که امروز پرچم مکتب حسینی در این سرزمین بالا رفته و هرچه برافراشته تر باشد، ما پیروز خواهیم بود.

رییس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به وجود مشکلات و فشارهای دشمنان در مسیر پیشرفت و آبادانی کشور، گفت: همواره در مسیر رشد و تعالی یک ملت، دست انداز ، سختی ، موانع و فشار وجود دارد اما راهی جز ایستادن در برابر این مشکلات وجود ندارد و این موضوعی است که ملت ایران از امام حسین (ع) آموخته است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه به لطف خدا و با همت و تلاش ملت ایران و مسوولان در نهایت از مشکلات دشمن ساخته عبور خواهیم کرد، گفت: امروز آزادگان با حفظ روحیه ایثارگری پس از تحمل چندین سال اسارت در بخش های مختلف علمی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی کشور حضور دارند و بدنبال پیشرفت و آبادانی کشور خود هستند.

وی تصریح کرد: باید به گونه ای برنامه ریزی و تلاش شود که مجموعه آزادگان بتوانند با روحیه جهادی خود در بخش های مختلف حضور داشته و احساس کنند که به آنان توجه جدی می شود.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حادثه عظیم کربلا و در بیان اهمیت و نقش کلیدی واقعه عاشورا و ذکر و نام امام حسین (ع) در مسیر مکتب توحید و انبیاء الهی گفت: روز عاشورا بالاترین درجه عشق و محبت بوده که در آن آگاهی و علم به طور حداکثری تجلی می یابد؛ روز عاشورا سرشار از نور ، بیداری ، آگاهی و مرزبندی است چرا که امام تجلی رأفت ، لطف، عشق خدا به خلق و علم و رزاقیت خداوند است.

رییس‌جمهور با اشاره به اینکه در صحنه کربلا و حادثه عاشورا مرز باریک و دقیق میان حرکت به سمت کمال و سقوط به ذلت به وضوح نمایان است، گفت: عاشورا یک دوره کامل مکتب ، توحید، عدالت ، امامت، رسالت و معاد است.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ایثاری بالاتر از آنچه که در عاشورا به وقوع پیوست در تاریخ نبوده و نخواهد آمد، اظهار داشت: آزادگی و اسارت اهل بیت (ع) به واسطه اینکه راه هدایت را به بشریت نشان داده و رسالت پیامبران را معنا و مفهوم می بخشد، زیباست.

رییس‌جمهور تصریح کرد: حرکت امام عصر (عج) برای عرضه و حاکمیت حقیقت عاشورا و امام حسین (ع) به جهانیان است و او با پرچم یالثارات الحسین (ع) می آید تا ریشه های سقوط انسان را سوزانده و آنان را به حقیقت انسانیت و خدا بازگرداند.

Share